Mapa strediska
Live kamery
Aktuálne počasie
Cenník lístkov
  • [object Object]
Základné informácie o Vrátnej doline

Vrátna Malá Fatra - relax v srdci Malej Fatry

VRÁTNA Malá Fatra je stredisko cestovného ruchu, ktoré sa stará o zimné a letné aktivity. V srdci Malej Fatry si môžete počas letných mesiacov vychutnať krásnu prírodu. Vďaka svojej dlhej pôsobnosti na Slovensku stredisko Vrátna patrí k jedným zo stredísk, ktoré sa na Slovensku postarajú aj o letné zážitky. Vrátna Malá Fatra sa nachádza  priamo v srdci Národného parku Malá Fatra, len 3 km od rázovitej obce Terchová.

Vrátna Malá Fatra je výnimočné svojou polohou v Malej Fatre. V národnom parku sa nachádzajú tri základne lokality, ktoré spoločne vytvárajú počas letnej sezóny krásne lokality na výlet. Medzi základné lokality, ktoré sú ideálne pre letný výlet sú napríklad Chleb, Paseky, Poludňový Grúň a iné. Samozrejme vo Vrátnej doline sa nachádzajú aj iné zákutia a turistické trasy. Tieto tri lokality poskytujú komfort a zážitok počas letných mesiacov pre každého. Vrátna Malá Fatra prevádzkuje všetky spomenuté lokality, na ktorých môžete zažiť niečo nové, oddychové, adrenalínové či inšpiratívne. Ak hľadáte miesto kde sa prejsť s rodinou, deťmi alebo si užiť prírodu Vrátna je to pravé. 

Paseky slúžia počas letnej sezóny ako štart pre Vašu turistku alebo medzizastávka na Vašej trase. V oboch prípadoch na Pasekách nájdete široký výber reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. 
Poludňový grúň patrí k jedným z najkrajších a najvýznamnejších miest počas letnej sezóny. Vďaka svojej polohe vedú na Poludňový Grúň turistické chodníky z rôznych smerov. Pre ideálny oddych je k dispozícií Chata pod Chlebom, kde si môžete vychutnať relax na slnečnej terase zatiaľ čo deti sa môžu hrať na detskom ihrisku. Práve preto je toto miesto ako stvorené pre rodinný výlet. Z Poludňového gruňu môžete prejsť turistickým chodníkom na parkovisko pri Chlebe alebo zísť dole po Pasekách, odkiaľ sa hravo prepravíte  napríklad do Terchovej. 

Lokality Paseky a Poludňový Grúň sú miesta  pre oddych, relax, rodinnú pohodu no ak chcete zažiť niečo s majestátnym výhľadom potom je Chleb to čo hľadáte. Chleb sa nachádza 1646 metrov nad morom. Na samotný vrchol vedie kabínková lanovka (KLD Chleb) no samozrejme popod lanovku je sprístupnený turistický chodník, ktorým sa taktiež dostanete na vrchol. Hneď pri hornej stanici KLD Chleb sa nachádza Panorama restaurant so slnečnou terasou. Práve Panorama Vám poslúži ako štart na túru či prechádzku. Z Chlebu sa môžete dostať prechádzkou po hrebeni na Poludňový gruň a následne na Paseky. No samozrejme sa dostanete aj do iných mieste. Viac informácií nájdete tu. To čím je Chleb je jedinečný je výhľad ktorý sa Vám naskytne už pri ceste na hornú stanicu KLD Chleb. Vychutnať si prírodu na slnečnej terase, nechať sa uniesť výhľadom a načerpať tak energiu je to, čo Vám Chleb ponúka. 

Zákazníci sa môžu osobne spýtať a informovať v Infocentre, ktoré sa nachádza na Pasekách.

  • [object Object]

Podujatia a eventy

Nie sú plánované žiadne podujatia

© 2019, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest