Aktuálne informácie

  • > KABÍNKOVÁ LANOVKA CHLEB V DENNEJ PREVÁDZKE. Prevádzkové časy kabíny: PO-ŠTV: od 9,00 do 16,00 (každú celú hodinu) a PIA-NED od 8,30 do 18,00 (nepretržite).
  • > Upozornenie: z dôvodu odstávky elektrickej energie bude 18.6. (utorok) kabínová lanovka MIMO PREVÁDZKY.
  • > Od 1. 5. sme zaviedli poplatok za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v lokalite Vrátna-Výťah (údolná stanica kabínkovej lanovky). Viac info v sekcii Aktuality.
KABÍNKOVÁ LANOVKA CHLEB V DENNEJ PREVÁDZKE (v závislosti od poveternostných podmienok). Tešíme sa na vás.
Prevádzkové časy kabíny: PO-ŠTV: od 9,00 do 16,00 (každú celú hodinu) a PIA-NED od 8,30 do 18,00 (nepretržite).
Upozornenie: z dôvodu odstávky elektrickej energie bude 18.6. (utorok) kabínová lanovka mimo prevádzky.
Hľadáte ubytovanie vo Vrátnej? Aktuálnu ponuku výhodných pobytových balíkov nájdete na www.hotelboboty.sk. Viac info a rezervácie pobytov na: hotelboboty@vratna.sk alebo na tel.: 041/569 5228 alebo 0902 969 205.
  • KABÍNKOVÁ LANOVKA CHLEB V DENNEJ PREVÁDZKE. Prevádzkové časy kabíny: PO-ŠTV: od 9,00 do 16,00 (každú celú hodinu) a PIA-NED od 8,30 do 18,00 (nepretržite).
  • Upozornenie: z dôvodu odstávky elektrickej energie bude 18.6. (utorok) kabínová lanovka MIMO PREVÁDZKY.
  • Od 1. 5. sme zaviedli poplatok za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v lokalite Vrátna-Výťah (údolná stanica kabínkovej lanovky). Viac info v sekcii Aktuality.
30. apríl 2024
VJAZD MOTOROVÝCH VOZIDIEL Vrátna-Výťah od 1.5.2024
Spoplatnený vjazd a zotrvanie motovorových vozidiel v lokalite Vrátna - Výťah (pri údolnej stanici kabínkovej lanovky). ...
> Čítať ďalej
29. apríl 2024
CENNÍK JÚN 2024
Cenník a prevádzková doba - kabínková lanovka Chleb 2024 JÚN 2024...
> Čítať ďalej

VRÁTNA MALÁ FATRA – miesto, kam sa vŽdy radi vrátite


VRÁTNA Malá Fatra je stredisko cestovného ruchu, kde si okrem tradičných zimných aktivít, môžete vychutnať aj leto. Keďže sa Vrátna nachádza v srdci národného parku Malá Fatra, najväčšou dominantou je najmä krásna príroda, ale aj 3 km vzdialená obec Terchová, preslávená najmä vďaka národnému hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi.

Stredisko je vďaka svojej výnimočnej polohe v Malej Fatre vyhľadávaným turistickým cieľom. Vrátnu tvoria tri základné lokality – Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Samozrejme, vo Vrátnej doline sa nachádzajú aj iné zákutia a turistické trasy, kde sa v lete môžete vybrať. Tieto tri lokality však spoločne tvoria naše celoročné stredisko Vrátna Malá Fatra. Ak hľadáte miesto na aktívny oddych v krásnom prostredí, príďte si užiť prírodu k nám do Vrátnej. 

Ak hľadáte dobré ubytovanie, ubytovať sa môžte v hoteli BOBOTY, usadenom v lone krásnej prírody, s výbornou stravou a výhodnými pobytovými balíkmi pre rodiny s ďeťmi. Navyše, všetci hostia ubytovaní v hoteli Boboty majú možnosť využitia 50% zľavy na naše lanovky - teda na kabínkovú lanovku Chleb aj sedačkovú lanovku Paseky. Viac informácií o hoteli a možnostiach ubytovania nájdete na: www.hotelboboty.sk

PASEKY sú obľúbenou lokalitou nielen v zime, ale už aj v lete. Môže byť skvelým štartom na turistiku alebo malú zastávku počas dňa vo Vrátnej. K dispozícii sú okrem 4-sedačkovej lanovky, ktorá vám skráti cestu na Poludňový Grúň aj cyklotrasy, ktoré nie sú určené len pre adrenalínových nadšencov, ale aj pre rodiny s deťmi. Využiť môžte aj požičanie elektrobicyklov. Nachádza sa tu aj BIKEPARK, počas tohto leta je v prevádzke náročnejšia červená DOWNHILLová trať. 

Novinkou leta 2023HORSKÉ TROJKOLKY s vývozom na vleku Leitner a aj MEGATRAMPOLÍNA 9 x 9 m, na ktorej si môžu zaskákať deti, ale aj dospelí:) 
A ak máte chuť na niečo iné ako halušky, v Café Bar Paseky môžte ochutnať okrem skvelej kávy a limonád aj chutné burgre, zeleninové šaláty, ľahké hlavné jedlá. 

Na Poludňovom Grúni vás čaká niekoľko turistických chodníkov, z ktorých si môžete vybrať práve ten pre vás. Pokiaľ je pre vás Poludňový Grúň len medzizastávkou, zastavte sa na Chate na Grúni, kde sa môžete chvíľu poopaľovať a vychutnať si občerstvenie s výhľadom na vrcholy Malej Fatry. Z Poludňového Grúňa môžete prejsť turistickým chodníkom na parkovisko k dolnej stanici kabínovej lanovky Chleb alebo zísť dole po Pasekách, odkiaľ sa hravo prepravíte, napríklad do Terchovej. 

Naozaj majestátne výhľady ponúka lokalita Snilovské sedlo a CHLEB. Chleb sa nachádza 1647 metrov nad morom. Do Snilovského sedla vás vyvezie obľúbená 8-miestna kabínková lanovka (KLD Chleb). Pokiaľ však vyznávate výlučne pešiu turistiku, popod lanovku je sprístupnený turistický chodník, ktorým sa taktiež dostanete na vrchol. Hneď pri hornej stanici lanovky Chleb sa nachádza reštaurácia Panorama so slnečnou terasou. Práve Panorama vám poslúži ako štart na túru, či menšie prechádzky do okolia. Zo Snilovského sedla je kratšia vychádzka (do 45 min.) na samotný vrch Chleb. Ak máte chuť pokračovať ďalej, z Chlebu sa môžete dostať po hrebeni na Poludňový Grúň a následne na Paseky. Samozrejme, Snilovské sedlo je východiskom pre veľké množstvo turistických trás. Môžete vyjsť napríklad na najvyšší vrch Krivánskej Malej Fatry - Veľký Kriváň (1709 m n. m.) alebo sa po hrebeni dostane na Stoh (1608 m n.m.). Hrebeňovka Krivánskej Malej Fatry predstavuje prechod tohto pohoria po červeno značenom turistickom chodníku zo Strečna až do Zázrivej. Ďalší typ na ľahšiu turistiku zo Snilovského sedla je vychádzka na Chata pod Chlebom
To, čím je však lokalita Chleb jedinečná, je výhľad, ktorý sa vám naskytne už pri ceste samotnou lanovkou Chleb. Príďte si vychutnať prírodu na slnečnej terase, nechať sa uniesť výhľadom a načerpať tak energiu do ďalších dní k nám do Malej Fatry.
 
Pokiaľ máte otázky ohľadne prevádzky nášho strediska, neváhajte nás kontaktovať na tel.č. Infocentra: 0903 266 231 alebo na e-mailovej adrese: infocentrum@vratna.sk

lanovka

Kúp si lístok na lanovku online a ušetri!

kúpiť lístok
© 2024, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest